Awording! The book "Ukrainian folk dress for doll" of Oksana Skliarenko was nominated in National Ukrainian competition in category "ART-BOOK"!
18 серпня 2008 року на IV Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку відбулось вручення премій щорічного Національного конкурсу «Краща книга року».
У номінації «Арт-книжка» Диплом II-го ступеня отримала книга О.А.Скляренко «Українське вбрання для ляльки» видавництва «Експо-друк».
Склад журі конкурсу (відомі історики, літературознавці, критики, фахівці видавничої та поліграфічної галузей, видавництв, видавничих організацій, письменники, художники) формується за пропозиціями професійних громадських об'єднань, Національної Спілки письменників України, Національної Спілки художників України. В обговоренні представлених на конкурс видань та голосуванні беруть участь всі члени журі конкурсу. Оцінку видань за номінаціями конкурсу члени журі здійснюють таємним голосуванням за п'ятибальною шкалою від 1,0 до 5,0 балів (1,0; 1,5; 2,0; 2,5; 3,0; 3,5; 4,0; 5,0). Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підбиття підсумків.
Дещо з історії конкурсу. Конкурс засновано Державним комітетом телебачення та радіомовлення України з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій. Конкурс проводиться у таких номінаціях: «Моя країна» - видання, художні твори, наукові дослідження, які різнобічно представлять країну; «Життя славетних» - книги про цікаві долі видатних людей; «Світ дитинства» - ілюстровані видання для дітей; «Арт-книжка» - мистецькі видання; «З глибини знань» - навчальні видання, довідники, словники, енциклопедичні видання; «Поезія» - кращі поетичні збірки вітчизняних і зарубіжних авторів; «Проза» - кращі прозові книги; «Мистецтво друку» - книги, видрукувані на високому поліграфічному рівні.
Книги, які отримали дипломи і грамоти конкурсу "КРАЩА КНИГА УКРАЇНИ", представляються на міжнародних виставках на Національному стенді України.
При підбитті підсумків, зокрема, враховуються: - зміст видання, рівень підготовки його довідково-пошукового апарату; - рівень редакційно-видавничої підготовки видання; - рівень підготовки ілюстративного тексту; - розробка нових тематичних спрямувань; - оригінальність дизайнерського рішення, відповідність художнього рішення змісту, читацькому і цільовому призначенню видання; - якість поліграфічного виконання; - суспільна і професійна значущість видання. Засідання журі конкурсу проводиться у м. Києві в приміщенні Державного комітету телебачення і радіомовлення України
СКЛАД журі Національного конкурсу "Краща книга України"
1. Шевченко Василь - заступник Голови Держкомтелерадіо Григорович України, голова журі;
2. Бабилюлько - директор департаменту видавничої справи Валентина та преси Держкомтелерадіо України, Іванівна секретар журі;
Члени журі:
3. Афонін Олександр - президент Української асоціації видавців Васильович та книгорозповсюджувачів (за згодою);
4. Андрухович Юрій - письменник (за згодою); Іванович
5. Вархолова - директор ТОВ "Книгарня "Знання" Світлана (за згодою); Аркадіївна
6. Гальченко Сергій - заступник директора Інституту літератури Анастасієвич ім. М.Рильського НАН України (за згодою);
7. Дзюба Іван - академік (за згодою); Михайлович
8. Дубровіна Любов - заступник директора Національної Андріївна бібліотеки ім. В.Вернадського НАН України (за згодою);
9. Загоруйко Наталія - завідуюча відділом комплектації Миколаївна Національної бібліотеки для дітей (за згодою);
10. Кіріченко Галина - заступник генерального директора Семенівна Національної парламентської бібліотеки України (за згодою);
11. Матіос Марія - заступник голови Комітету з Національної Василівна премії України ім. Тараса Шевченка (за згодою);
12. Нестайко Всеволод - письменник (за згодою); Зіновійович
13. Наливайко Дмитро - письменник (за згодою); Сергійович
14. Олійник Борис - голова Українського фонду культури Ілліч (за згодою);
15. Перевальський - секретар Національної спілки художників Василь України (за згодою); Євдокимович
16. Пометун Олена - доктор педагогічних наук (за згодою); Іванівна
17. Сенченко Микола - директор Державної установи "Книжкова Іванович палата України ім. Івана Федорова";
18. Скуратівський - письменник (за згодою); Вадим Леонтійович
19. Стріха Максим - письменник (за згодою); Віталійович
20. Стус Дмитро - головний редактор літературно-критичного Васильович часопису "Київська Русь" (за згодою);
21. Смолій Валерій - директор інституту історії НАН України Андрійович (за згодою);
22. Тарасюк Галина - кореспондент газети "Літературна Тимофіївна Україна", письменниця (за згодою);
23. Чубач Галина - поетеса (за згодою); Танасіївна
24. Шкляр Василь - письменник (за згодою); Миколайович
25. Шевчук Валерій - письменник (за згодою); Олександрович
26. Цендровський - критик, політолог (за згодою). Володимир Андрійович
Детальніше читайте тут:
Протягом р2007-2008 р.р. книга була представлена не лише в Україні (Київська, Кіровоградська, Запорізька, Харківська, Донецька області), а й за кордоном: Канаді, Німеччині, Нідерландах, США, Швейцарії, Італії, Франції, Ліхтенштейні. Брала участь у благодійному аукціоні Милосердя, Загальнодердавній акції Рушник національної єдності. Книга є дарунком до свята Знань для дітей шкіл Голосіївського району та Дитячого Палацу юнаків та дівчат. Посібник крою та шиття для дітей має схвальні відгуки від вчителів праці та гурткової роботи. Книга мала успіх на Фестивалі плюшевих ведмедиків, незважаючи на те, що писана українською мовою, але викрійки та схеми, подані у книжці - перекладу не потребують. Викрійка авторської текстильної ляльки Марічки, мала особливий інтерес!
Книга на украинском языке (некоторые тексты - еще и на английском языке). Это практическое пособие для детей по крою, шитью и вышиванию (в книге есть и выкройки для пошива, и схемы для вышивания) и одновременно - экскурс в историю украинской одежды. В книге - замечательные яркие иллюстрации-фотографии. Содержание: Из истории украинской одежды. Типы кроя женских рубашек. Вышивка в одежде украинцев. Головной убор как украшение. Изготовление украинской традиционной одежды для куклы. Гуцульский наряд. Выкройка нательного белья. Пошив куклы из текстиля. Художественная кукла в украинском наряде. А в качестве моделей автор выбрала 7 замечательных кукол: Даринка, Яринка, Иванка, Наталка, Софийка, Татьянка, Маричка.
|