Форма входа

Поиск

Главная

Регистрация

Вход
Приветствую Вас Гость | RSS


TEDDY studio. Handiwork toys!


Четверг, 28.03.2024, 12:52
Главная » Статьи » Мои статьи

Жизнь мишек Тедди!
де я мала змогу представити свої мініатюрні композиції «У дизайнера», «Заснув!», «Улюблена іг-рашка». Час проведення виставки вибрано організаторами неспроста. Очевидно, це пов’язано з Днем Плюшевого Ведмедика, який святкують 27 листопада у США, Великобританії та країнах Скандинавії.

Авторські колекційні ведмеді (їх ще на-зивають Тедді, звідси й назва виставки) —це не зовсім іграшка або ж іграшка для дорослих. Колекційні ведмеді можуть виготовлятись в одному екземплярі, тоді їх цінність збільшується, а можуть випускатись тиражем. Спеціальні матеріа-ли та технології для їх виготовлення роблять їх довговічними. У 2003 р. виповнилось 100 років з початку масового випуску плюшевих ведмедів. Перша книга казок про пригоди плюшевого ведмеди-ка, автором якої була письменниця Еліс Скотт, була видана у 1907 р. і у США. З того часу в різних країнах світу вийшло близько 400 книжок різноманітних авторів, у яких головним героєм був плюшевий ведме-дик. Найбільш відомим та улюбленим для нас є Вінні-Пух Олександра Мілна.

Минулими вихідними мені пощастило побувати на виставці колекційних ведмедів «Теддіманія». Дуже тепла атмосфера виставкового залу Московської галереї «Арт Трофі» гостинно запросила усіх бажаючих відвідувачів до ведмежого світу. Коли потрапляєш до зали — хочеться обійняти всіх тих м’яких створінь, які представлені на виставці. Там не лише ведмеді, а й їх друзі зайці. Дуже багато пацючків, відчувається підготовка до Нового 2008 року, адже наступний рік у схiдному календарi — рiк земляного щура (мишi). Через свою вертку i непосидючу вдачу мишка схильна до подорожей, саме такою і зображують її автори.

Для виготовлення авторської іграшки використовують різноманітні матеріали, але колекційні правила «вимагають» спеціального матеріалу, який має назву «мохер» — натуральна вовняна основа з ворсовою поверхнею різної довжини. Майстри Тедді категорично виступають проти штучного хутра, хоча на виставці були й такі екземпляри. Щодо одягу таких ведмедів, то він має зніматися з іграшки —це теж одне з правил.

«Теддіманія» — ще молода виставка, дорогу прокладає сама собі, оскільки є першою подібною виставкою в Росії. «Є ба-гато всіляких тонкощів, які ми, організато-ри, намагаємось кожного року врахову-вати. Останнім Московським авторам набагато легше, є більше інформації та спілкування для обміну такою інформа-цією. В інших містах авторам складніше, але цього разу вони мене порадували. Дуже багато гарних робіт», — розповіла мені у приватній бесіді відома художниця-тед-дист, організатор виставки Джемма Кадж.

Довелось мені поспілкуватись на вистав-ці з російським колекціонером і володарем найбільшої в Європі колекції іграшок (4500 тис. екземплярів) та спеціальної літератури, Сергієм Романовим, який дуже ретельно вивчав виставкові експонати, адже добре знається на цій справі.

Загалом, на виставці було представлено 400 робіт від 120-ти майстрів з Росії, Німеччини, Японії, України.

Окремо в межах цієї виставки була виставка авторських панд. Це пов’язано з тим, що цей рік у Росії оголошено роком Китаю в Росії. Коли Тетяна Позднякова, од-на з організаторів виставки, редактор журналу «Тедді-ведмеді» дала мені потри-мати цього панду, я відчула, що він якийсь не такий. Поділившись цим відчуттям з нею, зрозуміла — вся справа у матеріалі. Панда виготовлений зі спеціального рідкісного матеріалу — японської альпаки. Він, як живий. Були й міні-ведмедики, представлені в авторській в’язаній техніці. Але вони теж вимагають спеціальної лише натуральної нитки.

Отже, фантазійні, мініатюрні, компози-ційні, костюмовані Тедді та їх друзі не залишили байдужими нікого. А ми про-понуємо вам подивитись фото і зробити самому висновки про цю ведмежу красу та масштабність виставкового заходу

Цікаво що...

Свою назву колекційні ведмеді Тедді отримали від імені американського президента Теодора Рузвельта. За зменшеним іменем президента і була названа така іграшка.

Плюшеві ведмедики «Тедді» нині мають велику популярність не лише в дітей, але й у дорослого населення Великобританії, Німеччини, Японії, Росії. За статистикою, більше 60% англійських родин мають щонайменше одного плюшевого «Тедді», котрий використовується не лише як іграшка, але й як предмет колекціонування. Дитячі театри іноді влаштовують вистави, на які дітям, що прийшли із ведмежам, дешевше продають квитки. Навіть знамениті лондонські аукціони не стоять осторонь цього захоплення. Нещодавно, аукціонний будинок «Крісті» влаштував розпродаж, на якому були лише плюшеві ведмеді. Найбільшим попитом на аукціонах користуються окремі оригінальні екземпляри цієї іграшки. Вперше плюшеві ведмеді були виставлені на весняному Лейпцігському ярмарку 1903 р. тодішньою фірмою «Штайф». Вони продавалися за найвищими цінами, і купували їх переважно багаті американці. Річ у тім, що один із перших ведмедиків фірми «Штайф» із Лейпцігського ярмарку колись був присутній на святковому столі тодішнього американського президента Теодора («Тедді») Рузвельта.

Категория: Мои статьи | Добавил: coking (27.05.2008)
Просмотров: 1412 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Меню сайта

Категории каталога
Мои статьи [12]
Изданное [3]
Публикации в журналах
Творческие размышления [5]

Наш опрос
Каким способом Вы / Ваш ребенок приобрели навыки рукоделия?
Всего ответов: 201

Друзья сайта

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 Конструктор сайтов - uCoz